BARAM GROUP דואגים לשקט שלך!

מאמרים


אגרת ללקוחות מספר 1 התנהלות כלכלית בעת התפרצות נגיף הקורונה 2.4.20

לקוחות יקרים

התקופה הבאה תהיה תקופה של אי וודאות כלכלית מוחלטת ,חדשות לבקרים עולים נציגי הממשלה ומבטיחים הבטחות ללא שום כיסוי וללא מועד לביצוע.

יכול באמת להיות שזה רצונם להיטיב איתנו בעת הזאת ,אולם בלי חקיקה לא יוכלו ליישם דבר.

כולנו במצוקה וכול שבב מידע ,נוטע תקווה מחד ,מכעיס מאידך ושני הדברים אינם נכונים בעת הזאת ,הכעס מיותר והתקווה לפי שעה מבוססת על אמירה ריקה.

אין ספק שתהיה חקיקה ויינתנו הטבות -אך כרגע דבר לא קרה.

משרדינו עובד בתפוקה מלאה ונכון לקבל את החקיקה ולסייע לכם לקבל את ההטבות לאחר החקיקה.

גורמים שונים מפיצים הסברים על החקיקה המסתמנת ,שהיא כנראה קרובה למה שמסתמן ,אולם איננה החקיקה .(ביושר הם מציינים "יובהר כי הפרטים כאמור נתונים לשינוי כול עוד לא עברו בחקיקה לשעת חירום") אפשר לקבל תמונה אולם אי אפשר לבנות על זה באופן מלא.

 

מספר הדגשים לתקופה הזאת:

1.   לא לשבור את הכלים לא עם ספקים ולא עם בנקים, זכרו יהיו חיים גם לאחר הקורונה ,אני יודע שיש לקוחות שמנצלים את המצב (אפילו לקוחות גדולים),לא משלמים  מבקשים לדחות ,קריסה של חשבון שלכם תיזכר לעולם גם אם כרגע מבטיחים לכם שבגלל הקורונה "יסלחו" לכם –"בנקים לא סולחים ולא שוכחים" זולת לטייקונים.

הבנקים גם בעת הזאת מקשיחים עמדות ,מעלים את שיעור הריבית ,כמעט ולא מוכנים לתת מסגרות לניכיון שקים, למרות כול סיפורי בנק ישראל.

כמו במלחמה בוירוס -צריך להרוויח זמן -עת הקורונה יחלוף וכול מי שיעמוד על הרגלים בעת היציאה מהשבר יצליח לחזור לפעילות טובה ואף לצמוח לרמה טובה יותר טרם עידן הקורונה.

לסיכום פרק זה : צמצמו הוצאות לא מחויבות ,נצלו את ההלוואות מקרנות המדינה -כדי לקנות זמן (אל תחליפו איתם הלוואות יקרות שיש לכם השאירו את הכסף לעתודה לאחר יעבור זעם תקבלו החלטות אחרות)

אף אחד לא יודע כמה זמן זה ימשך.

2.   תכננו את תשלום המס .

א.   מס הכנסה -במהלך חודש אפריל נבצע ללקוחות החד חודשיים הערכת מס ,ניצור קשר עם הלקוח ונמליץ לו האם להקטין את מקדמות המס ,עד כדי אי תשלום כלל .

ההמלצה לא תהיה גורפת ,כול עסק לגופו ,יש עסקים שהמצב עשה להם טוב לכן נמליץ להם להעלות מקדמות כדי שבעת הגשת הדו"ח לא ידרשו לתוספת גבוהה.

במהלך חודש מאי נעשה הערכה לכלל המשרד.

ב.   מע"מ -ישולם לפי ההנחיות שינתנו על ידי האוצר ,דחית התשלום למועד מאוחר לא תמיד עושה טוב ,לכן נמליץ ללקוחות באם לקבל את הארכה או לשלם מידית -כול מקרה לגופו.

ג.    תשלום ניכויים לביטוח לאומי עבור העובדים -על תשלום זה יש להקפיד הקפדה יתרה ,ביטוח לאומי ישלם את הזכויות של העובדים בכול מקרה (בפגיעה בעבודה וכו' )אם יוכיחו שעבדו אולם יגלגל את החבות עליכם וזה ממש לא כדאי אף פעם ובטח לא בעת הזאת.

ד.   תשלום ניכויים מס הכנסה -ניכוי מהעובד ואי תשלום מהווה עבירה פלילית ולכן במקרה קיצון נוכל לפרוס את התשלומים (לא ברור לי כרגע איך היות ואין קבלת קהל במוסדות)

 

הנחיות לעת הזאת :

 

לפי הנראה כרגע הדברים הראשונים שיצאו לפועל הינם:

1.   מענק לעצמאים (מצורף הסבר נשיא לשכת יועצי המס)

2.   הלוואות מקרנות המדינה.

 

לכן בבואו ונתכונן:

א.   מענק לעצמאים:

1)   כנסו לאתר מס הכנסה קישור מצורף , קבלו קוד לאיזור האישי ושמרו אותו ,באמצעות האזור האישי תוכלו לעקוב .(אנחנו נעדכן במקביל)

2)   וודאו שחשבון הבנק שנימצא במס הכנסה מעודכן כי כנראה אליו יכנס המענק.(משרדינו יוכל לסייע בעדכון חשבון הבנק ,עם הצגת שיק או אישור על חשבון בנק )

ב.   הלוואות בערבות מדינה :

1)   לקוח שמבקש הלוואה בערבות מדינה יצור קשר עם המשרד ויכנס לתוכנית העבודה ,במידה ועסקו מתאים.

2)   משרדינו יבדוק בטרם יגיש את הבקשה אם הלקוח מתאים לקבלת ההלוואה.

ועכשיו בנימה אישית לא חשבנו  להשיק אתר למשרד כדי לתת הנחיות ולעדכן בזמן מלחמה בנגיף.

אולם אם כך רצה הגורל כך יהיה.

 

כול ההנחיות שניתנו כאן הינם כלליות בלבד כול פעולה פרטנית מחייבת יעוץ אישי.

השירותים על פי הכתוב יינתנו ללקוחות המשרד בלבד .

 

המשרד יהיה פתוח במתכונת כמעט מלאה כולל בחול המועד.

כדי להמשיך ולתת שירות בכול מחלקות המשרד כולל סוכנות הביטוח.

 

בברכה'

יוסף ברעם

יועץ מס 

טואול הקמת אתרי אינטרנט